- Reklama -
DomůStavbyFoster + Partners chtějí renovovat pobřežní oblast Larnaky

Foster + Partners chtějí renovovat pobřežní oblast Larnaky

- Reklama -

Společnost Foster + Partners ve spolupráci se skupinou Petrolina Group odhalila návrh nového generálního plánu, který má přeměnit nábřeží kyperské Larnaky v udržitelnou a příjemnou oblast pro obyvatele města, budoucí generace i nové návštěvníky. Cílem letoviska Larnaka je přebudovat jednu z hlavních dopravních tepen, silnici Larnaka-Dhekelia, tak, aby byla spolu s nábřežím přívětivější pro pěší. Cílem Fosterova návrhu je zvýšit ekologickou hodnotu území a zdvojnásobit délku nábřeží přístupného veřejnosti.

Nová zástavba je v souladu se stávající městskou strukturou a zároveň se snaží stát katalyzátorem rozšiřování města směrem na sever. Jednotlivé prvky územního plánu budou propojeny ulicemi lemovanými stromy a upravenými náměstími. Stávající městské vodní kanály je navrženo znovu zalesnit, aby se rozšířily dostupné habity jedle a přinesla se další zeleň směrem k pobřeží. Stávající dálnice, silnice Larnaka-Dhekelia, se také dočká proměny, přibudou na ní vyhrazená místa a nová veřejná zařízení.

Nová zástavba se nachází mezi ekologickými zónami, které spojují vnitrozemské oblasti s pobřežím. Tyto nové části města mají být zastavěny nízkopodlažními budovami přizpůsobenými lidskému měřítku, čímž má vzniknout přirozené rozšíření stávající městské struktury. Zohledněno je také průmyslové dědictví města, což znamená, že průmyslové artefakty budou zachovány a znovu využity k aktivaci městské sféry.

- Reklama -

Cílem těchto zásahů je vytvořit nové příležitosti pro obyvatele, aktivovat pobřeží a dále rozvíjet místní „modrou ekonomiku“. Foster + Partners také spolupracuje s městskými úřady na vytvoření širší strategie mobility, která propojí oblast územního plánu se zbytkem města a širšími regiony.

„Územní plán zachovává a zlepšuje charakter města a zároveň vytváří novou vzrušující vizi jeho budoucnosti. Náš přístup byl vypracován v úzké spolupráci s městskými orgány a vychází z klíčových iniciativ města, které podporují udržitelný a komplexní růst města,“ řekl Ben Scott ze společnosti F + P.

Foster + Partners působí také jako architektoničtí poradci pro výstavbu The Global City, komplexní čtvrti ve vietnamském Ho Či Minově Městě. Nedávno byl také zahájen další územní plán vypracovaný touto mezinárodní architektonickou kanceláří, a to projekt Dogpatch se smíšeným využitím nábřeží v San Francisku. V prosinci 2022 navíc Norman Foster prostřednictvím své nadace oznámil iniciativu na vypracování územního plánu pro rekonstrukci válkou zničeného ukrajinského města Charkov.

- Reklama -
- Reklama -

Poslední přidané

- Reklama -

Neuniklo vám?