- Reklama -
DomůProduktySolární střešní tašky Generon: design, trvanlivost a účinnost

Solární střešní tašky Generon: design, trvanlivost a účinnost

- Reklama -

Betonové střešní tašky Terran Generon představují unikátní designové a současně energeticky účinné spojení výhod a předností betonových střešních krytin Terran a klasické střešní fotovoltaické elektrárny. Fotovoltaické články jsou u solárních tašek Terran Generon umístěny přímo do povrchu střešní krytiny. Střecha vypadá elegantně, má srovnatelnou energetickou účinnost a ve srovnání s běžnými panely je i výrazně odolnější a bezpečnější. Výrobek v sobě kombinuje roky zkušeností s výrobou střešních krytin a nejnovější technologie v oblasti využití obnovitelných zdrojů energie.

Energetických úspor tak lze dosáhnout i bez ústupků na straně estetiky a designu. Výhody tašek s integrovanými fotovoltaickými články Terran Generon jsou na první pohled zřejmé – je to estetické a vkusné řešení, které pomocí jednoho produktu chrání dům a současně pro jeho majitele vyrábí elektrickou energii.

Speciálním znakem solárního řešení Terran je, že solární články jsou integrované do jednotlivých střešních tašek tak, že jejich instalace a vzhled se se téměř stoprocentně shoduje s tradičními střešními krytinami. U novostaveb se tašky umisťují primárně na střešní plochy, kterou jsou správně orientované a kde je energetický zisk maximální.

- Reklama -

Podobně jako u běžných solárních systémů je roční energetický přínos solárních tašek Terran Generon nejvyšší při směrování na jih a při sklonu střechy 35°. Na energeticky méně efektivních plochách a na krajích střechy jsou pak tyto tašky doplněné o krytinu Terran Zenit, s níž jsou vzhledem i formátem maximálně kompatibilní. Rozměry tašky Terran Generon jsou 330 x 420 mm, stejně jako u střešní krytiny Terran Zenit.
Přesvědčí vás vzhledem i výkonem

Výkon jedné solární tašky Terran Generon je 15 Wp, při spotřebě 11.1 ks/m2 získáte z jednoho metru čtverečního střechy 167 W/m2. Na 1 kWp výkonu budete tak potřebovat přibližně 6 metrů čtverečních prostoru. Požadavky, které instalace tašek vyžaduje (min. 7.5 cm vzduchová mezera-kontralať, vysoce tepelně odolná, trvanlivá střešní fólie a min. sklon střechy 25°) splní většina střech, snadno si s instalaci poradí i proškolené pokrývačské fi rmy. Na solární střešní tašky Generon nabízí jejich výrobce 20letou záruku na produkt a výkon (maximální pokles výkonu tašek na konci záruční doby na 80 % původní hodnoty).

S téměř sto lety výrobních zkušeností a znalostí vyrábí Terran vysoce kvalitní střešní tašky, téměř 65 milionů kusů ročně. Své střešní tašky přitom vyrábí jednou z nejmodernějších výrobních technologií ve střední Evropě. Prodej směřuje do devíti evropských zemí, a I díky svému objemu prodejů patří fi rma mezi přední evropské výrobce střešních tašek. Značce se velmi dobře daří i na českém trhu.

Novou podobu střechy vašeho domu můžete vytvořit díky taškám Terran bez jakéhokoliv omezení barvy, druhu i tvaru tašky – na výběr máte pět hlavních typů této betonové střešní krytiny: Synus, Danubia, Coppo, Rundo, Zenit. Konstrukčně nejmodernější jsou tašky Synus (díky své nízké hmotnosti jsou ideální pro rekonstrukce), bestsellerem je řada Danubia, která svými měkkými tvary ideálně zapadá do naší přírody a krajiny.

Produktová linie Coppo svými barevnými odstíny a tvary připomíná náladu zemí Středomoří. Bobrovka Rundo je symbolem snadno použitelné a vysoce estetické tašky s nádechem tradice, ale vyrobené plně dle požadavků současné doby. Pátá řada Zenit – představuje moderní plochou tašku, jejíž design byl inspirován současnými inovativními trendy.

Zdroj: Terran

- Reklama -
- Reklama -

Poslední přidané

- Reklama -

Neuniklo vám?