- Reklama -
DomůStavbyRadlický rezidenční dům Semerínka

Radlický rezidenční dům Semerínka

- Reklama -

Bývalá průmyslová zóna městské čtvrti Radlice v Praze 5 zaznamenává v poslední době intenzivní rozvoj. Postupně se proměňuje v moderní polyfunkční zónu s převážně bytovým využitím. Nově navržený rezidenční dům s obchodním názvem Semerínka nabídne v připravovaném objektu 170 bytů a 216 parkovacích stání.

Investor, společnost Semerínka s.r.o., plánuje zahájení výstavby už v letošním roce. Odhadovaná doba výstavby je 27 měsíců. Projekční a architektonická kancelář Obermeyer Helika, která je generálním projektantem stavby, aktuálně odevzdala dokumentaci pro změnu územního rozhodnutí a pro stavební povolení.

Rezidenční dům Semerínka zaujme svým moderním vzhledem, který dokonale zapadá do dané lokality. Jeho vizuální podobu navrhl architekt David Chmelař (Chmelař architekti). Solitérní stavba je řešena čtyřmi různě vysokými propojenými bloky, jež citlivě kopírují terén, přičemž zastavěná plocha objektu činí 4300 m2.

- Reklama -

Výška prvního bloku určuje výchozí výšku objektu, každý další blok je pak o něco vyšší a zároveň kratší. Výsledkem je skutečnost, že si bloky vzájemně nestíní, a nabízí nerušený výhled na Prahu a do okolní zeleně. Společný dvoupodlažní suterén a vnitrobloky poskytnou prostor pro inspirativní mikrosvěty, budoucí obyvatelé zde najdou jak komunitní zahradu, tak i zázemí pro rodiny s dětmi.

Hlavní inženýr projektu Libor Stránský ze společnosti Obermeyer Helika: „Tento projekt v sobě skloubí zajímavou architekturu s vysokou kvalitou provedení. Objekt projektujeme s ohledem na budoucnost a to tak, aby vyhovoval všem připravovaným legislativním a normovým požadavkům v oblasti požární ochrany pro parkování elektromobilů a ostatních aut s alternativním pohonem v předstihu před jejich účinností. Skutečnost, že celý projekt je vytvořen ve 3D, zajistí vyšší míru koordinace činnosti všech dodavatelů.“

Projekt vzniká v jedné fázi stavby, takže po nastěhování již nebude obyvatele rušit další výstavba. Pár minut chůze a ocitnete se v jiném světě. Je jedno zda s sebou vezmete děti, psa nebo vyrazíte úplně sami. Nejbližší okolí Semerínky nabízí kombinaci luk, stromů a pastvin. Můžete zajít k výběhu koní Převalského, na hřeben Dívčích hradů, prozkoumat hradiště Děvín nebo se vydat do přírodní rezervace Prokopské údolí.

Zdroj: Semerínka

- Reklama -
- Reklama -

Poslední přidané

- Reklama -

Neuniklo vám?