- Reklama -
DomůProduktyŠkola v Třanovicích na Frýdecko-Místecku využívá dálkově řízené úsporné vytápění Sentio

Škola v Třanovicích na Frýdecko-Místecku využívá dálkově řízené úsporné vytápění Sentio

- Reklama -

Třanovická základní a mateřská škola zvolila při rekonstrukci vytápění ve své budově systém tepelné regulace Sentio od společnosti Wavin Czechia. Tento systém zvyšuje tepelný komfort, poskytuje možnosti dálkového ovládání a dokáže uspořit až 40 procent energie. V budově školy byla instalována regulace vytápění v 18 učebnách rozmístěných ve třech patrech budovy s tím, že každá učebna má možnost regulovat teplotu samostatně.

V řídící místnosti, v tomto případě ve sborovně, byly umístěny dotykové displeje, které jsou propojeny s řídícími jednotkami a slouží ke změně nastavení vytápění jednotlivých místností. Učitelský sbor tak může ovládat topení i chlazení z jednoho místa ve sborovně nebo z aplikace mobilního telefonu.

„Požadavkem investora bylo řídit teplotu v každé místnosti nezávisle na ostatních učebnách. Druhým požadavkem bylo to, aby šlo vše ovládat z jednoho místa, a to pomocí počítače nebo mobilního telefonu,” říká Ivo Valeš, regionální manažer Wavin Czechia.

- Reklama -

Na každém ze tří pater budovy byla instalována jedna řídící jednotka CCU, která přijímá signály ze senzorů na daném patře a řídí termoelektrické pohony. Ty byly namontovány na ventily radiátorů, ve všech sledovaných místnostech pak byly instalovány drátové senzory.

Softwarové prostředí regulačního systému má integrovanou umělou inteligenci. Systém díky tomu dokáže sám reagovat na aktuální situaci. Například pokud uživatel nastaví, že chce mít v místnosti v 7 hodin ráno příjemných 23 stupňů, systém sám začne s teplotou pracovat a připravovat se na ni ještě před sedmou hodinou.

Společnost Wavin Czechia zařadila danou rekonstrukci topné soustavy mezi šest nejlepších udržitelných projektů s pozitivním dopadem na společnost i životní prostředí, které zrealizovala v České republice.

Zdroj: Wavin Czechia

- Reklama -
- Reklama -

Poslední přidané

- Reklama -

Neuniklo vám?