- Reklama -
DomůStavbyAtlantis The Royal: dubajský luxus postavený skupinou Besix

Atlantis The Royal: dubajský luxus postavený skupinou Besix

- Reklama -

Dubaj se stává destinací, kam na dovolenou míří stále více Čechů, kteří od letošního roku mohou využít také služeb nového luxusního hotelu Atlantis The Royal, postaveného belgicko-francouzskou skupinou Besix Group, tedy přesněji řečeno její divizí ME, obstarávající projekty společnosti v oblasti Středního východu

Nový hotel se nachází v blízkosti původního resortu Atlantis The Palm a tvoří rozsáhlou zábavní destinaci. Velkoryse pojatý areál, ležící na uměle vytvořeném ostrově Palm Jumeirah, upoutává pozornost svým výrazným designem s šesti věžemi dosahujícími výšky až 185 metrů nad mořem. Věže jsou propojeny 45metrovým „nebeským mostem“ ve výšce 95 metrů nad zemí.

Atlantis The Royal má celkem 795 pokojů a apartmánů a 231 apartmánů s obsluhou, z nichž některé mají vlastní bazény a terasovité zahrady. Kromě toho se zde nachází 12 bazénů, plážový a noční klub, wellness centrum o rozloze 3 000 čtverečních metrů, 17 restaurací a barů, včetně osmi restaurací, jimž šéfují slavné kuchařské osobnosti. Vrcholem je střecha s 90metrovým nekonečným bazénem s výhledem na Arabský záliv a dubajské panorama.

- Reklama -

„Velká pozornost byla věnována tomu, aby byl každý aspekt stavby důkladně promyšlen a ošetřen, a to jak uvnitř budovy, tak v jejím exteriéru. V rámci společnosti BESIX prokázala své odborné znalosti řada oddělení, včetně provozních týmů, technické kanceláře, nákupu a jistě i týmů kontroly kvality,“ poznamenává Valery Paquier, ředitel projektu BESIX Middle East.

Významným milníkem při stavbě komplexu bylo zvednutí zmíněného „nebeského“ mostu o hmotnosti 1 260 tun, a to pomocí systému využívajícímu řady svazků z ocelových lan. Most byl nejprve postaven na střeše hlavní haly a poté postupně zvedán do konečné výšky 93.5 metru. Další měsíc pak trvalo jeho bezpečné připevnění ke stávající konstrukci a dokončení všech potřebných spojů.

Nový hotel Atlantis The Royal se nachází v blízkosti původního hotelu Atlantis The Palm a tvoří tak rozsáhlou zábavní destinaci. Oba hotely se mohou pochlubit celkem dvěma kilometry pobřeží, což z této lokality činí největší nepřerušený úsek soukromé pláže v Dubaji. Atlantis The Royal byl oficiálně otevřen v lednu 2023 velkou oslavou, na které vystoupila popová hvězda Beyoncé. Pro veřejnost se Atlantis The Royal otevřel 10. února 2023.

- Reklama -
- Reklama -

Poslední přidané

- Reklama -

Neuniklo vám?