- Reklama -
DomůInteriérBlíží se uzávěrka přihlášek do soutěže Interiér roku 2021

Blíží se uzávěrka přihlášek do soutěže Interiér roku 2021

- Reklama -

Už za tři týdny, tedy 28. února, končí termín pro podání přihlášek do letošního ročníku soutěže Interiér roku. Přihlásit interiér může jeho autor, stejně jako například dodavatel zařizovacích předmětů atd., které autor použil. Součástí přihlášky je čestné prohlášení přihlašovatele o souhlasu autora, ale zejména majitele interiéru, a v případě umístění v soutěži i souhlas s uveřejněním fotografií v médiích.

Vyhlášení výsledků a předání devíti cen proběhne jako vrcholný bod kongresu Living Forum, který se bude konat 26. 4. 2022 v Centru současného umění DOX v Praze, a každý z přihlašovatelů má právo na dvě volné vstupenky. Soutěžní projekty musí být realizovány v období od 1. 1. 2021 do 31. 12. 2021.

Přihlášeny mohou být interiéry v těchto kategoriích:

- Reklama -

Soukromý interiér (novostavba) – interiér domu či bytu mladší pěti let. Jedná se zejména o interiéry developerských projektů, rodinných domů atd.
Soukromý interiér (rekonstrukce) – rekonstrukce nebo redesigning bytových nebo rodinných domů starších pěti let v jakémkoliv rozsahu.
Soukromý interiér (nízkonákladové bydlení) – stavba nebo rekonstrukce, která má evidentně nižší rozpočet než jaký je pro daný typ a velikost prostoru obvyklý a je vnímána jako výzva založená mj. na nápaditých řešeních, promyšlené volbě materiálů, ale i rafinovaném výběru a kombinaci zařizovacích předmětů atd.
Veřejný interiér (restaurace a hotely) – prostory restaurací, kaváren, čajoven, bister, interiéry hotelových pokojů, recepcí a lobby atd.
Veřejný interiér (obchody, služby, školy, zdrav. zařízení ap.) – prostory obchodů, provozoven služeb (kadeřnictví apod.), cestovních kanceláří, knihoven, bank,nemocnic, škol atd.
Veřejný interiér (kanceláře, huby a coZorkingová centra) – prostory kanceláří, hubů a coworkingových center atd.

Požadovaná soutěžní dokumentace:

Součástí přihlášky musí být:

a/ Nejméně 7 (slovy sedm) fotografií interiéru v tiskové kvalitě ve formátu JPG, a to minimálně o velikosti 148 x 210 mm (A5) v rozlišení 300 DPI. Větší formát a větší množství fotografií dává vyšší šanci na publikování na stránkách mediálních partnerů
b/ Obě kategorie Soukromého interiéru musí VŽDY obsahovat fotografii hlavního interiéru a fotografie nejméně dalších dvou místností
c/ Půdorys interiéru v elektronické podobě (může být i velmi schematický), nejlépe ve formátu PDF (případně JPG).
d/ Autorská zpráva nebo jakkoli strukturovaný popis interiéru, a to v rozsahu nejméně 20 řádků psaných písmem Times Roman velikosti 12 a řádkování 1,5. Po stylistické stránce může být text i velmi jednoduchý. V případě potřeby pořadatel text upraví a zašle zpět k překontrolování.
e/ Důležité součásti autorské zprávy jsou zejména informace o:
– zadání ze strany investora
– neobvyklých požadavcích investora
– velikosti interiéru
– zvláštních okolnostech a specifikách stavby nebo rekonstrukce
– použitých materiálech
– inovativních řešeních nebo postupech
– zvláštnostech z pohledu autora interiéru
– jméno autora fotografií
(všechny tyto body samozřejmě nemusejí být naplněny)

Fotografie, půdorysy atd. je doporučeno zaslat v souboru zip přes www.uschovna.cz na adresu prihlaska@interierroku.cz
Formulář pro přihlášení, obsahující i pravidla soutěže, můžete stahovat zde, a to ve formátech pdf nebo Word. V případě dotazů pište na info@interierroku.cz.

Ceny za Interiér roku 2021 navrhne Václav Mlynář, který je držitelem dvou ocenění Czech Grand Design, stejného počtu mezinárodních cen za design ELLE DECOR, ceny POPAI, dvou cen Designbloku a řady dalších tuzemských i mezinárodních ocenění. Záštitu nad sedmým ročníkem soutěže Interiér roku poskytl Senát Parlamentu ČR, Ministerstvo kultury ČR, Magistrát hlavního města Prahy a starosta městské části Praha 7.

Zdroj: Interiér roku

- Reklama -
- Reklama -

Poslední přidané

- Reklama -

Neuniklo vám?