- Reklama -
DomůProduktyKotva Baumit StarTrack X1 získala zlatou Známku kvality

Kotva Baumit StarTrack X1 získala zlatou Známku kvality

- Reklama -

Na konci loňského roku proběhlo v prostorách Nadace ABF udělování ocenění v soutěži Známka kvality VÝROBEK – TECHNOLOGIE pro stavitelství a architekturu 2021. V pořadí 13. ročník probíhal pod patronací Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství v rámci nadačního programu Česká stavební akademie ve spolupráci s těmito institucemi: Asociace inovačního podnikání ČR, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků, Český svaz stavebních inženýrů, České vysoké učení technické v Praze – Fakulta stavební, Hospodářská komora ČR, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Odborná rada pro BIM, Sdružení pro výstavbu silnic Praha, Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR a Svaz zkušeben pro výstavbu.

Ocenění zlatá Známka kvality pro výrobek – technologii pro stavitelství a architekturu 2021 získal produkt Baumit StarTrack X1, který spojuje osvědčené přednosti lepicí kotvy, především rychlost a efektivnost pracovního postupu a úsporu energie při aplikaci.

Nastřelovací lepicí kotvu do betonu Baumit StarTrack X1 lze použít při lepení polystyrenových desek na neomítnuté betonové stěny novostaveb, bez dodatečného hmoždinkování. Osazuje se speciálními přístroji Hilti, jedním krokem bez vrtání a šroubování.

- Reklama -

Díky spolupráci se společností Hilti se podařilo odstranit dřívější časově náročné a vysilující vrtání při osazování. Soupravy Baumit StarTrack X1 jsou také součástí systémů Baumit open / Baumit Star EPS, a další z jejich důležitých vlastností představuje eliminace tepelných mostů v zateplovací konstrukci. Výrobce dodává sety obsahující 50 nebo 400 kusů kotev a doporučuje použití minimálně šesti kusů na jeden čtveřeční metr plochy.

Kromě Zlaté známky obdržela firma Baumit také Čestné uznání za výrobek Baumit MosaikTop-Natural Line, sloužící k ochraně soklových částí fasády a dalších povrchů stěn, vystavených velkému mechanickému namáhání. MosaikTop-Natural Line je vysoce vodoodpudivý a současně propustný pro vodní páry.

Nová řada, zahrnuje osm exkluzivních kombinací kamenů, používá nový přírodní materiál – ozdobné slídové vločky „Mica Flakes“ – k dosažení jedinečného, přirozeného a autentického vzhledu kamenů a dodává fasádám obzvláště vysokou úroveň kvality a nádherný vzhled. Současně zachovává osvědčené vlastnosti materiálu Baumit MosaikTop, jako je dlouhodobá trvanlivost a nadstandardní odolnost. Struktura směsi nabízí různě mramorované a zbarvené žulové kamínky i pískovcový vzhled.

Zdroj: Baumit

- Reklama -
- Reklama -

Poslední přidané

- Reklama -

Neuniklo vám?