V Česku v minulosti tolik diskutovaný blob Jana Kaplického připomíná nový Dům hudby, který pro Budapešť navrhl japonský atchitekt Sou Fujimota. Futuristicky pojatý projekt stojí v městském centrálním parku, což výrazně ovlivnilo finální podobu budovy. Areálu o rozloze 9 000 metrů čtverečních dominuje zvlněná převislá střecha, projektovaná tak, aby navozovala pocit pobytu pod korunami stromů.
„Byli jsme okouzleni množstvím stromů v městském parku a inspirovali jsme se prostorem, který vytvářejí,“ řekl Fujimoto. „Husté a bohaté koruny stromů sice zakrývají a chrání své okolí, ale zároveň umožňují slunečním paprskům pronikat k zemi. Otevřený půdorys, kde se stírají hranice mezi vnitřkem a vnějškem, jsem si představoval jako pokračování přírodního prostředí.“
Střecha budovy je prošpikována stovkou otvorů, z části kterých prorůstají stromy, zatímco jiné vytvářejí světlíky, propouštějících do interiéru přirozené světlo. Stěny stavby tvoří 94 na zakázku vyrobených skleněných panelů, největší z nich měří na výšku 12 metrů, a do stropu je zasazeno 30 000 geometrických obrazců, které mají evokovat listy stromů.
Tento z velké části otevřený přízemní prostor obsahuje dva koncertní sály. Menší prosto slouží především pro přednášky a workshopy, zatímco sál s prosklenou stěnou a 320 místy je využíván pro hudební vystoupení. V rozsáhlém suterénu jsou umístěny všechny hlavní galerijní prostory muzea včetně stálé expozice nazvané Zvukové dimenze – Hudební cesty v prostoru a čase, která se zaměřuje na dějiny evropské hudby.
Součástí stavby je také nachází půlkulatá zvuková kopule, kde si až 60 lidí může vychutnat 360stupňový zvuk ze sítě 31 reproduktorů. Nad hlavní úrovní se v rámci střešní konstrukce nachází první patro. Na tomto podlaží je umístěna multimediální knihovna, archiv maďarské populární hudby, učebny a kancelářské prostory. Všechna tři podlaží spojuje velké bílé točité schodiště.
Dům hudby byl dokončen jako součást ambiciózního projektu Liget Budapest, v jehož rámci vznikne v Městském parku o rozloze 122 hektarů několik muzeí. Nedaleko od Domu hudby se staví Etnografické muzeum ve tvaru skateboardové rampy, které navrhlo maďarské studio Napur Architect, a součástí parkového komplexu má být také Maďarská národní galerie projektovaná společností SANAA.