- Reklama -
DomůProduktyMINIMAL 2.0: designové kliky českého výrobce M&T

MINIMAL 2.0: designové kliky českého výrobce M&T

- Reklama -

Revoluční přístup k tradičnímu funkčnímu prvku. Přesně to stojí za vznikem novinkové kliky MINIMAL 2.0, která nabízí zcela zásadní inovaci – přímo do její plochy český výrobce M&T integroval WC / koupelnový zámek. Maximální funkčnost v dokonale minimalistickém celku – tak by se jednoduše dala charakterizovat klika MINIMAL 2.0, do které je s hodinářskou přesností integrovaný nenápadný systém pro komfortní zamykání.

„V horní ploše kliky MINIMAL 2.0 se nachází drobný posuvný mechanismus, který slouží jako WC / koupelnový zámek,“ uvádí Roman Ulich, autor návrhu novinkové kliky s unikátně pojatým uzamykacím systémem a zároveň hlavní designér M&T, českého výrobce designového dveřního kování, a pokračuje:

„Až doposud bylo v případě požadavku na uzamykání dveří nezbytné instalovat pod kliku samostatnou rozetu s malým zámkem, který ovládá střelku. A právě v tom přináší klika MINIMAL 2.0 malou revoluci, neboť neřeší zámek, ale pohyb kliky. Přepnutím vrchního výstupku se totiž klika zablokuje, v důsledku čehož s ní nelze pootočit a tudíž ani otevřít dveře.“

- Reklama -

Na párové klice se pak nachází ze spodní strany skrytá pojistka pro nouzové otevření dveří zvenčí uzamčené místnosti. Klika MINIMAL 2.0 je však dostupná také ve variantě bez zamykání, aby bylo možné sladit kování v celém interiéru.

Jak už je z názvu patrné, klika MINIMAL 2.0 má svým designem i konstrukčním řešením rozety základ v klice MINIMAL. „Kování MINIMAL je pro svůj jednoduchý čistý design nejoblíbenější klikou napříč architekty, developery i investory. Rozhodli jsme se proto vycházet z jejích kořenů, ale oživit její vzhled,“ říká Roman Ulich z M&T a pokračuje: „Klice MINIMAL 2.0 jsme dali nový zkosený tvar a rovné hrany jemně zaoblili. Oproti svému předobrazu má tedy organické rysy, což jí přidává na jedinečnosti.“

Základovým materiálem kliky je jako u jejího předchůdce masivní mosaz a stejně tak nabízí výběr z celkem deseti povrchových úprav – titan černý mat, titan mosaz mat, titan braun mat, titan chrom mat, matný nikl, matný nikl broušený, lesklý chrom, mosaz natural, mosaz leštěná a černý chrom broušený.

Zdroj: M&T

- Reklama -
- Reklama -

Poslední přidané

- Reklama -

Neuniklo vám?