- Reklama -
DomůStavbyStartuje 10. ročník studentské soutěže Stavby s vůní dřeva

Startuje 10. ročník studentské soutěže Stavby s vůní dřeva

- Reklama -

Máte rádi dřevo a ve škole navrhujete stavby? Přihlaste svůj návrh do největší české studentské soutěže zaměřené na dřevěné stavění „Stavby s vůní dřeva“, kterou již po desáté vyhlašuje Nadace dřevo pro život a ukažte laické i odborné veřejnosti svůj talent! Nadace dřevo pro život soutěží zároveň zdůrazňuje výhody dřevěných staveb a důležitost využívání dřeva jako obnovitelné suroviny. Na výherce soutěže čekají skvělé ceny, a to jak v podobě finančních, tak věcných odměn. Uzávěrka přihlášek je 7. července 2022.

Soutěž Stavby s vůní dřeva je určena studentům vyšších odborných a vysokých škol, kteří navrhují dřevěné stavby a konstrukce. Přihlásit mohou své ročníkové i bakalářské nebo diplomové práce. Podmínkou však je, že v soutěžních dílech musí být dřevo hlavním nosným prvkem u více než 50 % konstrukce.

Návrhy dřevěných staveb je možné přihlásit on-line do kategorie malých nebo velkých staveb, podle velikosti jejich obestavěného prostoru. Vítěze vybere odborná porota, laická veřejnost a partneři soutěže. Porota může zároveň udělit i tzv. zvláštní ocenění pro návrh, který bude technicky, vizuálně nebo jinak výjimečný.

- Reklama -

Dřevo jako obnovitelná surovina

„Letos slavíme desátý ročník soutěže, což nás samozřejmě velmi těší. Zároveň je to ale do jisté míry závazek, abychom studenty měli stále čím zaujmout a motivovat. V loňském roce jsme měli dokonce rekordní počet přihlášek, jsme tedy opravdu velmi zvědaví, kolik soutěžních děl se nám letos potká,” uvádí Stanislav Polák, ředitel Nadace dřevo pro život a dodává: „Stavby s vůní dřeva je oborová soutěž, kterou chceme kromě podpory studentů stavebních fakult a fakult architektury, také zdůrazňovat využívání dřeva. Dřevo je naše obnovitelná surovina, jejím využíváním chráníme životní prostředí.”

Do 31. května bonus pro soutěžící

I letos je připraven bonus pro první soutěžící, kteří svůj návrh přihlásí do 31. května 2022. „Za odměnu získají studenti nejen menší tematické drobnosti, ale zejména zpětnou vazbu k případným formálním nedostatkům svého díla. Ty mají možnost před oficiálním ukončením přihlašování do soutěže zapracovat a zlepšit si tak své soutěžní vyhlídky,“ prozrazuje vedoucí projektu Stavby s vůní dřeva Pavla Panáčková.

Odměna pro všechny soutěžící

Každý soutěžící získá certifikát o své účasti v soutěži, originální diplom Nadace dřevo pro život a pozvánku na slavnostní vyhlášení vítězů v Praze. Na vítěze poroty a veřejnosti dále čekají finanční a věcné odměny. Pokud ve svých dílech soutěžící používají OSB desky nebo CLT a LVL panely, mohou navíc získat i ocenění společností Kronospan nebo Stora Enso. Soutěž podporují Lesy ČR, s.p., Ministerstvo zemědělství a Vojenské lesy a statky ČR, s.p.

Soutěžní návrhy je třeba nejpozději do 7. 7. 2022 nahrát a odeslat pomocí on-line formuláře na web projektu.

Harmonogram soutěže

Bonus pro první soutěžící: 31. 5. 2022
Konec registrace děl: 7. 7. 2022
Hlasování veřejnosti: 26. 7. – 26. 8. 2022
Vyhlášení vítězů a seminář pro soutěžící v Praze: 15. 9. 2022

Soutěžní podmínky najdete zde, aktuality sledujte na Facebooku. Případné otázky směřujte na vedoucí projektu Ing. Pavlu Panáčkovou, p.panackova@drevoprozivot.cz.

Zdroj: Dřevo pro život

- Reklama -
- Reklama -

Poslední přidané

- Reklama -

Neuniklo vám?