- Reklama -
DomůProduktyMadla YES!: vyspělý design od značky M&T

Madla YES!: vyspělý design od značky M&T

- Reklama -

Madla řady YES! se dostávají do popředí zájmu mezi uživateli i architekty, což bylo pro českého výrobce M&T impulsem k rozšíření jeho nabídky pro možnost co nejuniverzálnějšího použití. „Madlo YES! jsme připravili v pěti délkách v rozmezí od 110 milimetrů až do 910 milimetrů. Nejkratší varianta je vhodná i na skříňky a drobnější ovládací dvířka, nejdelší varianta vynikne i na mohutných exteriérových dveřích,“ říká Roman Ulich, hlavní designér M&T, jediného českého výrobce designového dveřního a okenního kování.

Pro výjimečný komfort ovládání je pak madlo dostupné ve třech variantách úchopu – bez otvoru, s otvorem pro ovládání dvěma prsty a otvorem pro vložení celé ruky. Co se týče umístění madla na dveřích, v této otázce se fantazii meze téměř nekladou – madlo YES! může být instalováno vertikálně i horizontálně, dole, nahoře i uprostřed.

Madla YES! jsou připravena pro všechny varianty dveří – otočné i posuvné, dřevěné i skleněné, standardní i uzamykatelné. Uzamykání přitom výrobce M&T zapracoval přímo do konstrukce madla, a to v podobě nenápadného ovládacího segmentu, kterým pro zajištění dveří stačí pootočit o 90 stupňů.

- Reklama -

Při jeho použití je slyšet pouhé docvaknutí střelky zámku. Uzamykací segment je opatřen dvojicí magnetů pro stabilizaci do přesné původní polohy. Samozřejmostí je řešení pro nouzové otevření uzamykacího segmentu zvenčí uzamčené místnosti.

Tělo madla je vyrobeno z masivní mosazi. „Staletími prověřená masivní mosaz je nejvhodnějším materiálem pro výrobu dveřního kování, jelikož vyniká opravdu vysokou pevností, dlouhou životností a navíc přilnavostí pro kovové povrchové úpravy,“ říká Roman Ulich. Madlo YES! nabízí paletu celkem dvanácti odstínů. Kromě galvanických a titanových povrchů lze díky výraznému estetickému potenciálu mosazi ponechat madlu i přirozený vzhled. Jeho mosazný povrch pak dozrává s každým dotykem a s přibývajícími léty mění svůj odstín a získává patinu.

Madla ze série YES! jsou zaslouženě oceňována v odborných soutěžích napříč kontinenty – společně se systémem Magnetic, fungujícím ryze na principu magnetické síly, získala prestižní mezinárodní ocenění Red Dot Design Award a Good Design Award Gold 2020.

Kombinace madla YES! a systému Magnetic pak navíc vyniká velmi dlouhou životností. „Opakovaně jsme systém Magnetic s madlem YES! testovali v naší robotické zkušebně na jeden milion cyklů, a to bez jakéhokoliv problému a nutnosti servisu. Jejich životnost je tak až 17krát delší ve srovnání se s konvenční dveřní klikou a běžným zámkem,“ dodává závěrem Roman Ulich.

Zdroj: M&T

- Reklama -
- Reklama -

Poslední přidané

- Reklama -

Neuniklo vám?