- Reklama -
DomůStavbyLuxusní sídlo člena kapely Red Hot Chili Peppers je na prodej

Luxusní sídlo člena kapely Red Hot Chili Peppers je na prodej

- Reklama -

Na americkém trhu se před časem objevila jedinečná sestava nemovitostí zahrnující tři unikátní objekty, které za částku 9.8 milionu dolarů nabízí baskytarista skupiny Red Hot Chilli Peppers Flea (vlastním jménem Michael Balzary). Areál, ležící v kopcovitém terénu kalifornského města La Crescenta, zabírá plochu o rozloze 2.3 hektaru a má poměrně zajímavou historii.

Vůbec první stavbou tohoto komplexu je menší dům se dvěma ložnicemi a jednou koupelnou, který na počátku padesátých let minulého století postavil slavný architekt Richard Neutra. Stylový příbytek s celkovou rozlohou 125 metrů čtverečních je z větší části postaven zeskla, má kamenný krb a vestavěný nábytek včetně posuvného snídaňového koutu.

To by bylo pro většinu milovníků architektury možná dostatečně lákavé, ale nedaleko Neutrova domu se ještě nachází větší, sedmiboká stavba od architekta Michaela Maltzana, která připomíná vesmírnou loď. Některé strany budovy jsou bez oken, zatímco jiné jsou celé ze skla a obklopují nádvoří pod širým nebem uprostřed domu.

- Reklama -

Z tvaru sedmiúhelníku vystupuje malý přístavek a mezi oběma částmi se nachází okno podzemní místnosti. Interiéru vévodí světlé dřevěné podlahy kombinované s betonové prvky a součástí hlavního apartmá je i netradičně řešená koupelna s modrou zakřivenou stěnou z dlaždic kolem sprchy a střešním oknem nad ní.

Sídlo disponuje bazénem, filmovým pavilonem, pěti ložnicemi a koupelnami ve třech různých strukturách, které vycházejí z různých architektonických stylů, a vzhledem k tomu, že areál je situován téměř na vrcholku jednoho z kopců, je samozřejmostí bezkonkurenční výhled.

Třetí stavbu na pozemku představuje malá dřevěná chatka s jednou místností, podkrovím, malou koupelnou a venkovní sprchou. Postavil ji Peter Staley ze společnosti Mind Tree Arts, který podle svých slov používá většinou „přirozeně padlé stromy z místních zdrojů“, a byla by ideálním domkem pro návštěvníky. Genius loci tohoto místa dotváří zmíněná terasovité zahrada s kruhovým bazénem, subtropickými rostlinami, sukulenty apod.

Venkovní prostory navrhla firma Johnston Vidal Projects, stejná společnost, která spolupracovala s kalifornským studiem Terremoto také na stavbě bazénů pro hollywoodské hvězdy, včetně hereček Kirsten Dunst nebo Mandy Moore. Mimochodem, herectví se věnoval i Flea, o čemž svědčí jeho role ve filmech Queen & Slim, Baby Driver, Boy Erased atd.

Baskytarista v současnosti pravděpodobně nejoblíbenější funkové kapely světa si na konci loňského roku také pořídil sídlo za 14 milionů dolarů, ležící na jiném místě v losangeleské čtvrti Beverly Hills, kterému před třemi lety předcházel nákup komplexu v Malibu s cenovkou 7.5 milionu dolarů.

- Reklama -
- Reklama -

Poslední přidané

- Reklama -

Neuniklo vám?